Audition Results

High School Jazz

Region 29, Band, HS

Contest date: Saturday, 9/9/2023; Location: Clark HS

Results retrieved on 2/29/2024 at 10:28 AM. Latest results posted on 9/9/2023 at 1:20 PM.

Alto Saxophone, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 11:53 AM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Alto Saxophone / 4048_12_1_7 1 Gavin Carrizales Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Alto Saxophone / 4048_12_1_1 2 Jonathan Flores Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 2 Area Jazz Area Jazz
Alto Saxophone / 4048_12_1_9 3 Adrian Sierra Jefferson HS (5A)
San Antonio ISD
6A: 3 Region Jazz
Alto Saxophone / 4048_12_1_8 4 Hudson Baskin Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 4 Region Jazz
Alto Saxophone / 4048_12_1_16 5 Karolina Shrader O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5
Alto Saxophone / 4048_12_1_11 6 Justin Baik Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6
Alto Saxophone / 4048_12_1_10 7 Jason Cross O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 7
Alto Saxophone / 4048_12_1_18 8 David Jordan Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 8
Alto Saxophone / 4048_12_1_14 9 John Dutton Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 9
Alto Saxophone / 4048_12_1_15 10 Theodore Dutton Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 10
Alto Saxophone / 4048_12_1_4 11 Joshua Perez Lanier HS (5A)
San Antonio ISD
6A: 11
Alto Saxophone / 4048_12_1_17 12 Lauren Anderson Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 12
Alto Saxophone / 4048_12_1_6 13 Emmanuel Valles Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 13
Alto Saxophone / 4048_12_1_2 14 Parker Zamzow Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 14
Alto Saxophone / 4048_12_1_3 Kobe Feliciano Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Alto Saxophone / 4048_12_1_5 Emmanuel Valles Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A
Alto Saxophone / 4048_12_1_12 Ian Pech O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Alto Saxophone / 4048_12_1_13 Sebastian Davila Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A

Tenor Saxophone, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 1:20 PM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Tenor Saxophone / 4048_13_1_5 1 Nathan Dupre O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Tenor Saxophone / 4048_13_1_9 2 Daniel Brown Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 2 Area Jazz Area Jazz
Tenor Saxophone / 4048_13_1_12 3 Nicolas Querubin Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 3 Region Jazz
Tenor Saxophone / 4048_13_1_3 4 Diego Andres Vazquez Landeros Jay HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 4 Region Jazz
Tenor Saxophone / 4048_13_1_10 5 Ivan Flores Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5
Tenor Saxophone / 4048_13_1_11 6 Joseph Rodriguez Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6
Tenor Saxophone / 4048_13_1_1 7 Jordan Leonard Health Careers HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 7
Tenor Saxophone / 4048_13_1_4 8 Christopher Monroy Harlan HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 8
Tenor Saxophone / 4048_13_1_6 9 Joseph Duran Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 9
Tenor Saxophone / 4048_13_1_2 10 Nicolas Parra Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 10
Tenor Saxophone / 4048_13_1_8 11 Caleb DeHart Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 11
Tenor Saxophone / 4048_13_1_7 12 Colin Sadler Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 12

Baritone Saxophone, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 10:01 AM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Baritone Saxophone / 4048_14_1_1 1 Addison Sanders Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Baritone Saxophone / 4048_14_1_6 2 Samuel King Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 2 Region Jazz
Baritone Saxophone / 4048_14_1_3 3 Brennan Clegg O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 3
Baritone Saxophone / 4048_14_1_4 4 Cody Larsh Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 4
Baritone Saxophone / 4048_14_1_7 5 John Torres Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5
Baritone Saxophone / 4048_14_1_2 Lauren Baldwin Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Baritone Saxophone / 4048_14_1_5 Mark Tovar Lanier HS (5A)
San Antonio ISD
6A

Trumpet, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 12:10 PM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Trumpet / 4048_22_1_19 1 Santiago Jimenez Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Trumpet / 4048_22_1_13 2 Miguel Gonzalez Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 2 Area Jazz Area Jazz
Trumpet / 4048_22_1_21 3 Mathis Oliver O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 3 Area Jazz Area Jazz
Trumpet / 4048_22_1_11 4 Antonio Infante Health Careers HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 4 Area Jazz Area Jazz
Trumpet / 4048_22_1_16 5 Adrian Alanis O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5 Area Jazz Area Jazz
Trumpet / 4048_22_1_2 6 Christian Morales Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6 Region Jazz
Trumpet / 4048_22_1_5 7 Simon Perez Clark HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 7 Region Jazz
Trumpet / 4048_22_1_17 8 Lee DeHoyos Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 8 Region Jazz
Trumpet / 4048_22_1_18 9 Tanner Walker O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 9 Region Jazz
Trumpet / 4048_22_1_7 10 Mark Cortez Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 10 Region Jazz
Trumpet / 4048_22_1_25 11 Warrick Gross Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 11
Trumpet / 4048_22_1_4 12 Benjamin Campos Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 12
Trumpet / 4048_22_1_23 13 Henry Nichols O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 13
Trumpet / 4048_22_1_12 14 Joseph Edwards Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 14
Trumpet / 4048_22_1_15 15 Jonas Talamantez Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 15
Trumpet / 4048_22_1_6 16 Evan Rodriguez Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 16
Trumpet / 4048_22_1_22 17 Tyler Deamer Brennan HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 17
Trumpet / 4048_22_1_14 18 David Gobea Warren HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 18
Trumpet / 4048_22_1_20 19 Luke Perez Brennan HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 19
Trumpet / 4048_22_1_9 20 Logan Decker Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 20
Trumpet / 4048_22_1_1 21 Jaylin Benson O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 21
Trumpet / 4048_22_1_10 22 Devin Olivarez Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 22
Trumpet / 4048_22_1_27 23 Caleb White Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 23
Trumpet / 4048_22_1_26 24 Alyssa Walcott Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 24
Trumpet / 4048_22_1_3 Justin Mendoza O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Trumpet / 4048_22_1_8 Marissa Perez Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Trumpet / 4048_22_1_24 Clarissa Moran Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A

Tenor Trombone, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 12:48 PM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Tenor Trombone / 4048_24_1_1 1 Kristopher Vaughn Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Tenor Trombone / 4048_24_1_6 2 Yesliann Rodriguez Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 2 Area Jazz Area Jazz
Tenor Trombone / 4048_24_1_2 3 Rowan Westfall Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 3 Area Jazz Area Jazz
Tenor Trombone / 4048_24_1_8 4 Isaac Garcia Jefferson HS (5A)
San Antonio ISD
6A: 4 Region Jazz
Tenor Trombone / 4048_24_1_18 5 Anthony Cantu Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5 Region Jazz
Tenor Trombone / 4048_24_1_19 6 Taylor Deamer Brennan HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6 Region Jazz
Tenor Trombone / 4048_24_1_9 7 Julius Patsch Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 7
Tenor Trombone / 4048_24_1_14 8 Christopher Chavez Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 8
Tenor Trombone / 4048_24_1_15 9 Josiah Hunter Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 9
Tenor Trombone / 4048_24_1_5 10 David Ponce Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 10
Tenor Trombone / 4048_24_1_3 11 Austin Ottmers Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 11
Tenor Trombone / 4048_24_1_4 12 Zander Hartman Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 12
Tenor Trombone / 4048_24_1_12 13 Elizabeth Dell Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 13
Tenor Trombone / 4048_24_1_13 14 Daniel Banda O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 14
Tenor Trombone / 4048_24_1_16 15 Miles Cabral Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 15
Tenor Trombone / 4048_24_1_7 16 Vivian McDonald Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 16
Tenor Trombone / 4048_24_1_10 Sebastian Pena Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Tenor Trombone / 4048_24_1_11 Noah Hall Brennan HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Tenor Trombone / 4048_24_1_17 Samuel Edwards Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A

Bass Trombone, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 10:23 AM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Bass Trombone / 4048_25_1_4 1 Miguel Estrada Lanier HS (5A)
San Antonio ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Bass Trombone / 4048_25_1_2 2 Zachary Aston Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 2 Area Jazz Area Jazz
Bass Trombone / 4048_25_1_6 3 Gabe Ramirez Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 3 Region Jazz
Bass Trombone / 4048_25_1_5 4 Alan Hernandez Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 4 Region Jazz
Bass Trombone / 4048_25_1_7 5 Jacob Smith Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5
Bass Trombone / 4048_25_1_1 6 Westin Thomas O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6
Bass Trombone / 4048_25_1_3 7 Anna Morales Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 7

Drums, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 11:26 AM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Drums / 4048_31_1_12 1 Blaise Eakle Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Drums / 4048_31_1_5 2 Israel Sanchez Health Careers HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 2 Area Jazz Area Jazz
Drums / 4048_31_1_18 3 Lauren Navarijo Clark HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 3 Region Jazz
Drums / 4048_31_1_15 4 Cameron Calzada Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 4 Region Jazz
Drums / 4048_31_1_6 5 Chalres West Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5
Drums / 4048_31_1_16 6 Christian Key Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6
Drums / 4048_31_1_13 7 Thomas Colombo Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 7
Drums / 4048_31_1_8 8 Derrien Trotter O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 8
Drums / 4048_31_1_17 9 Jose De La Cruz O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 9
Drums / 4048_31_1_2 10 Jared Magramo Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 10
Drums / 4048_31_1_10 11 Alejandro Yamamoto Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 11
Drums / 4048_31_1_11 12 Trey Tejeda O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 12
Drums / 4048_31_1_1 13 Joshua Cura Campos Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 13
Drums / 4048_31_1_3 Isaiah Krepelka Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Drums / 4048_31_1_4 Joshua Wall O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Drums / 4048_31_1_7 Ezra Casanova Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Drums / 4048_31_1_9 Rene Garcia Brennan HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Drums / 4048_31_1_14 Nathan Brady Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Drums / 4048_31_1_19 Antonio Bravo Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Drums / 4048_31_1_20 Israel Sanchez Health Careers HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A

Jazz Piano, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 10:06 AM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Jazz Piano / 4048_32_1_1 1 Samuel Cristea Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Jazz Piano / 4048_32_1_6 2 Christian Garcia Central Catholic HS (6A)
Non ISD 29
6A: 2 Region Jazz
Jazz Piano / 4048_32_1_3 3 Max Moreland Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 3
Jazz Piano / 4048_32_1_8 4 David Sardone Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 4
Jazz Piano / 4048_32_1_2 5 Josiah Reyes Jefferson HS (5A)
San Antonio ISD
6A: 5
Jazz Piano / 4048_32_1_7 6 Allie Desbien Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6
Jazz Piano / 4048_32_1_4 7 Logan Slaugh O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 7
Jazz Piano / 4048_32_1_5 Christopher Robles Brennan HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A

Bass Guitar, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 11:01 AM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Bass Guitar / 4048_33_1_1 1 William Pyle O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Bass Guitar / 4048_33_1_7 2 Asaf Cabildo Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 2 Region Jazz
Bass Guitar / 4048_33_1_3 3 Noah Herrera Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 3
Bass Guitar / 4048_33_1_8 4 Henesson Gessman Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 4
Bass Guitar / 4048_33_1_5 5 Jasmine Pena Taft HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5
Bass Guitar / 4048_33_1_2 6 Izaiah Williams Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6
Bass Guitar / 4048_33_1_4 Laeth Taha Health Careers HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Bass Guitar / 4048_33_1_6 Aiden Roche Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A

Jazz Guitar, Zone 1

This section posted 9/9/2023 at 11:48 AM. Results are subject to the TMEA appeals process for 72 hours after this time.

This table will scroll left/right if the data will not fit within the screen width.

Section / Audition ID Rank Name School Track: Rank Advance Organization
Jazz Guitar / 4048_34_1_4 1 Nicolas Alameda Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 1 Area Jazz Area Jazz
Jazz Guitar / 4048_34_1_1 2 Lazz Rey Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A: 2 Region Jazz
Jazz Guitar / 4048_34_1_5 3 Gabriel Garza Sotomayor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 3
Jazz Guitar / 4048_34_1_3 4 Ethan McCain O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 4
Jazz Guitar / 4048_34_1_8 5 Jonah Gonzalez Brandeis HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 5
Jazz Guitar / 4048_34_1_2 6 Ryan Hathaway O`Connor HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A: 6
Jazz Guitar / 4048_34_1_6 Josue Bravo Stevens HS (6A)
Northside (San Antonio) ISD
6A
Jazz Guitar / 4048_34_1_7 Ryan De Atley Champion HS (5A)
Boerne ISD
6A